- Samopolerująca farba antyporostowa – polecana dla właścicieli łodzi żaglowych oraz motorowych poruszających się do 40 węzłów.

FARBA ANTYPOROSTOWA SEA-LINE SELF-POLISHING ANTIFOULING - samopolerująca farba przeciwporostowa polecana do ochrony kadłubów łodzi żaglowych oraz motorowych, poruszających się z prędkością do 40 węzłów. Technologia oparta na kompozycji tlenku miedzi oraz specjalnych żywic. Jest łatwa w użyciu i szybko schnie. Dwu-trzykrotne nałożenie tworzy powłokę skutecznie zapobiegającą porastaniu przez cały sezon. Nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni, oprócz aluminium.
Opis produktu:
- Farba dostosowana do ochrony kadłuba na wodach słonych i słodkich, co znaczy, że może być stosowana dla żeglugi morskiej i śródlądowej.
- Przeznaczona do łodzi żaglowych i motorowych poruszających się prędkością nie większą niż 40 węzłów.
- Do stosowania na dnie kadłubów z laminatu, jak również stalowych i drewnianych.
- Farba jest łatwa w aplikacji i charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia.
- Nie zaleca się rozcieńczania farby antyporostowej, przede wszystkim z uwagi na ryzyko zmniejszenia skuteczności jej działania.
- Samopolerująca farba antyporostowa opiera się na kompozycji biocydu, czyli tlenku miedzi oraz żywic. Nie zawiera związków cyny.
- Poprzednia warstwa: oszlifowana powierzchnia, podkłady epoksydowe Sea-Line, Universal Primer 1K Sea-Line.
UWAGA: Zawsze czytaj etykietę i opis produktów przed użyciem.
- TYP POWIERZCHNI: żelkot (laminat poliestrowy i epoksydowy), drewno, stal
- KOLOR: szary
- POŁYSK: mat
- POJEMNOŚĆ: 0,75L
- WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA: 8÷9m²/litr dla grubości 115μm mokrej warstwy (WTF) / 50μm suchej warstwy (DTF)
- METODA APLIKACJI: pędzel, wałek, natrysk bezpowietrzny (w użytku profesjonalnym)
- ILOŚĆ WARSTW: 2-3
- CZAS SCHNIĘCIA: 5h / 20*C; 8h / 10*C
- MINIMALNA TEMPERATURA APLIKACJI: 5*C
- CZAS MINIMALNY PRZED WODOWANIEM: 12H / 20*C
- PRODUKT SPEŁNIA NORMY: ISO 9001; ISO 14001
Kod produktu: 5599
Producent: SEA-LINE
Farba jachtowa antyporostowa (inaczej: antifouling) służy do ochrony kadłuba przed porastaniem glonami i muszlami oraz innymi osadami. Farba antyporostowa pełni również funkcje zabezpieczające kadłub przed działaniem wody i atmosfery morskiej. W każdym środowisku wodnym, na podwodnej części łodzi, powstają osady organiczne i mineralne, które w powolnym procesie niszczą strukturę poszycia. Ich obecność zwiększa też współczynnik tarcia podczas pływania, co negatywnie wpływa na osiągi i zużycie paliwa - w przypadku łodzi motorowych. Działanie samopolerującej farby antyporostowej polega na stopniowym ścieraniu się wierzchniej warstwy farby na skutek tarcia o wodę. W ten sposób nawet najdrobniejsze organizmy wodne i osady mineralne nie pozostają na podwodnej części kadłuba, która została pomalowana antifoilingiem.
Samopolerująca farba przeciwporostowa jest to produkt polecany przede wszystkim do ochrony łodzi żaglowych i motorowych z laminatu, które poruszają się z prędkością do 40 węzłów. Może być również stosowana na kadłubach drewnianych oraz stalowych.






