Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby jachtowe do łodzi, lakiery, podkłady

( ilość produktów: 60 )

Dla każdego żeglarza jacht jest oczkiem w głowie, zatem wybór odpowiedniej farby do konserwacji, czy też renowacji łodzi ma niebagatelne znaczenie. Oferujemy pełną gamę produktów przeznaczonych do prac szkutniczych. W naszym sklepie znajdziesz zmywacz (Cleaner), szpachlówki poliestrowe, farby jachtowe przeciwporostowe, farby podkładowelakiery do łodzi, nawierzchniowe farby jachtowe, a nawet farby do kolumn silników oraz narzędzia, jakie będą potrzebne podczas wykonywanych prac. W ofercie znajdziecie także rozcieńczalniki, dzięki którym możliwe jest uzyskanie właściwych parametrów dla danej nawierzchni.

Jaką farbę przeciwporostową wybrać?

Farby jachtowe przeciwporostowe, nazywane również antyporostowymi lub antyfulingami, zabezpieczają kadłub przed działaniem wody morskiej oraz porastaniem muszelkami i glonami. Farby jachtowe przeciwporostowe możemy podzielić na farby twarde oraz miękkie. Farby jachtowe twarde stosujemy do łodzi, które osiągają prędkość od 30 do 100 węzłów, natomiast farby miękkie przeznaczone są dla jachtów, których prędkość nie przekracza 40 węzłów. Farby jachtowe antyporostowe możemy podzielić również ze względu na związki, jakie zawierają. W tym wypadku farby do łodzi dzielimy na farby zawierające związki miedzi lub cyny przeznaczone do stosowania na wodach słonych oraz takie, które tych związków nie zawierają – zalecane do stosowania na wodach słodkich i zamkniętych akwenach. W naszej ofercie znajdziesz również farby jachtowe dostosowane do jachtów pływających na wodach o zmiennym zasoleniu na bazie żywic syntetycznych.

Nie musicie pamiętać, jakie farby jachtowe były stosowane przy wcześniejszych konserwacjach. Warto wówczas zastosować podkład epoksydowy, dzięki któremu zwiększymy ochronę przed przenikaniem wody do laminatu oraz przyczepność. W naszej ofercie znajdziecie zarówno podkłady antykorozyjne przeznaczone do stali i aluminium oraz podkłady epoksydowe antyosmotyczne stosowane w celu zabezpieczenia i naprawy osmozy laminatu, a także podkłady uniwersalne, które zabezpieczą zarówno drewno jak i stal czy laminat.

pixel