Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiosła, bosaki, pagaje

( ilość produktów: 51 )

Bez względu na przeznaczenie, każda mała jednostka pływająca musi być wyposażona w wiosła lub pagaje. Poszczególne rodzaje wioseł przeznaczone są do określonych jednostek pływających. Nie tylko wprawiają je w ruch, ale również pomagają w hamowaniu. Wiosła jednopiórowe służą do wprawiania w ruch niewielkich łodzi i pontonów, a wiosła dwupiórowe wprawiają w ruch kajaki. Szczególną odmianą wioseł jednopiórowych są pagaje, wykorzystywane na żaglówkach i motorówkach jako napęd pomocniczy lub awaryjny.

Jak poprawnie dobrać wiosło?

  • Odpowiednia długość wiosła zależy od kilku parametrów, jednak do najważniejszych zalicza się szerokość łodzi oraz wysokość burty.
  • Powierzchnia pióra – pióro wiosła wytwarza większy opór w wodzie wraz ze wzrostem jego powierzchni
  • Kształt piór dobieramy w zależności od przeznaczenia wiosła
  • Powierzchnia piór dobierana jest do wielkości i ciężaru łodzi, a w jednostkach sportowych – również do siły i wagi wodniaka

Wiosła i pagaje są niezbędnym elementem wyposażenia każdej łodzi. Odnajdą je Państwo w naszym katalogu. Oferujemy wysokiej jakości produkty renomowanych marek, takich jak Lalizas, Trem, czy Szmagliński. Proponowane przez nas pagaje i wiosła wytwarzane są z drewna lub plastiku i aluminium, w wielu długościach i kształtach. W naszym sklepie mogą Państwo nabyć również drewniane i aluminiowe bosaki (zwykłe i teleskopowe), komplementarne groty, dulki wraz z gniazdami, a także haki do chwytania bojek.

pixel