Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SZOTOWE I FAŁOWE

( ilość produktów: 8 )

Uniwersalność lin fałowych i szotowych jest wykorzystywana przez żeglarzy szczególnie ceniących sobie wytrzymałość i elastyczność. W ofercie lin i taśm naszego sklepu żeglarskiego znajdziecie szeroki wybór rozwiązań – od lin o najniższej rozciągliwości do tych nieco bardziej giętkich i miękkich. Dzięki dużej ilości rozmiarów oraz systemów splotu wybierzecie produkty spełniające Wasze wymagania. 

Liny szotowe

Za sprawą lin szotowych pewnie i stabilnie ustawić można róg szotowy żagla, a także nastawić go korzystnie względem kierunku wiatru. Liny szotowe są dostępne w różnych kolorach, na przykład granatowo-białym, niebiesko-białym i czerwono-białym. Różnorodna kolorystyka pozwala na dopasowanie liny tak, aby była dobrze widoczna. Liny szotowe cechują się również dużą elastycznością. Sprawia to, że sterujący jachtem może wykonywać poszczególne czynności komfortowo i z dużą łatwością. Zostały splecione z włókien poliestrowo staplowych, w systemie 24 lub 32 splotowym (w zależności od średnicy). Dzięki temu liny są odporne na rozerwanie, a poszczególne włókna nie pochłaniają wody i nie przecierają się.

Liny fałowe

Liny fałowe są elementem ruchomego olinowania fałowego. Zostały wykonane z poliestru plecionego High Tenacity – materiału, który jest wytrzymały i elastyczny. Ich konstrukcja opiera się na rdzeniu plecionym. Liny fałowe są splecione w dwóch systemach: 24 i 32 splotowym. Podobnie jak w przypadku lin szotowych, typ systemu zależy od średnicy. Liny fałowe nadają się bardzo dobrze do trymowania oraz stosowania w systemach wielokrążkowych. Dzięki wymienionym właściwościom poleca się je szczególnie dla marynarzy preferujących twardsze liny.

pixel